Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water

1.390 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Нежна вода за ексфолиација креирана за да го изедначува тенот и да ја измазнува текстурата на кожата Taa e формулирана со манделична киселина, која делува нежно на површината на кожата. Ги отстранува наталожените мртви клетки за да го подобри ефектот на следните продукти од рутината занега. Помага да се изедначи уморниот или невооедначениот тен и ја измазнува грубата кожа.

Употреба: По чистењето, нанесете соодветна количина од производот на кожата и тапкајте нежно за да се апсоорбира. Доколку сакате поефективна ексфолиација, натопете памучен тупфер со производот и пребришете ја кожата.

Клучни состојки: манделична киселина (5%), бета-глукан, пантенол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata.

Состав: вода, манделична киселина, бутилен гликол, бета-глукан, пантенол, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), екстракт од плод од Prunus amygdalus dulcis (благ бадем), натриум хијалуронат, сорбитан сесквиолеат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, сорбитол, диметил сулфон, хлорофенесин, натриум цитрат, аргинин, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, етилхексилглицерин, нато гума, карбомер.

Нето содржина: 120 ml

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water

1.390 ден

Нема на залиха