Кошничка 0 x

Product

COSRX AC Collection Calming Liquid Intensive

1.570 ден

Нема на залиха

 AC Collection Calming Liquid Intensive на COSRX нуди тотално и интензивно решение за акните, од прочистување до заздравување.

Што е тоа?
Интензивна течност со брзо дејство која ја освежува и прочистува кожата склона на акни. Тоа е вид на тонер за борба против акни со BHA, AHA и алкохол од растително потекло кој помага да се отстрани вишокот маснотии, да се прочисти и освежи тенот. Нуди темелно чистење на проблематичната кожа.

Зошто е овој производ посебен?

 • Содржи специјално дизајниран CentellAC-Rx комплекс. Оваа формула не само што ги третира акните, туку помага и во ревитализација и обновување на кожата без никаква иритација преку COSRX благодарение на овој комплекс богат со центела. Смирувачката формула вклучува три легендарни лековити состојки – мадекасинска киселина, азијатикозид и азијатска киселина.
 • Пружа интензивна нега на кожата со акни.
 • Збогатен е со екстракт од прополис и цинк PCA кои помагаат да се намали ризикот од инфекции и да се ублажат цистичните акни.
 • Го регулира балансот на водата и мастите на кожата.
 • Содржи над 60% екстракт од прополис, благодарение на што помага да се одржи балансот на влажноста на кожата во текот на целиот ден.
 • Содржи BHA и AHА, благодарение на кои ги отстранува мртвите клетки, ги прочистува порите, го регулира создавањето на себум, а со тоа ја спречува појавата на црнки и акни.   

Начин на употреба:
Натопете памучен тупфер и нежно поминете по лицето избегнувајќи го пределот околу очите. Нежно тапкајте и впијте го остатокот од течноста на кожата.

   Достапност: Нема залиха
   Сподели на:
   Тип: Бренд:

   Интензивна течност со брзо дејство што ја освежува и прочистува кожата со акни.

   COSRX AC Collection Calming Liquid Intensive

   1.570 ден

   Нема на залиха