Кошничка 0 x

Product

COSRX Aloe Soothing Sun Cream

980 ден 807 ден

Нема на залиха

Никогаш не заборавајте да ја заштитите кожата од сонце. Штетните UV зраци, иако со рзличен интензитет, се присутни во текот на целата година и се причинител за предвремено стареење на кожата. Затоа заштитата од сонце е неопходна во сите годишни времиња.

COSRX, Aloe Soothing Sun Cream е совршено решение за секојдневна заштита на кожата од штетните UV зраци, бидејќи не предизвикува иритација на чувствителната кожа на лицето и не ги затвора порите.

Има нежна текстура и лесно се впива во кожата без да остави бела или мрсна трага. Тоа е производ кој не предизвикува иритација и погоден е за употреба кај чувствителна кожа.

Формулата со екстракт од алое е нежна со кожата, ја негува и ѝ ја дава потребната хидратација, додека ѝ пружа ефикасна заштита од UVA и UVB зраците истовремено.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Формулата со алое екстракт (вода, бутилен гликол, екстракт од лист од Aloe arborescens), 55,000 ppm, на овој крем за сонце ја штити кожата од UVA и UVB зраците истовремено пружајќи ѝ ја потребната хидратација.

COSRX Aloe Soothing Sun Cream

980 ден 807 ден

Нема на залиха