Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Concentrate MIGHTY GUARD with Lactic Acid and Retinol / 30ml

1.350 ден 540 ден

Тоа е серум со висока антиоксидантна моќ кој помага да се намали појавата на фини линии и да се одложи процесот на стареење на кожата. Неговото нежно дејство на ексфолијација помага да се отстранат мртвите клетки, да се бори против хиперпигментацијата и да се подобри текстурата на кожата. Кожата ја прави поцврста, поеластична, сјајна и хидрирана.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Glycerin, Alcohol Denat, Polysorbate 20, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Retinyl Palmitate, Carbomer, Retinol, Tocopheryl Acetate, Sodium Benzoate, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Sorbate, Triethylene Glycol, Limonene, Triethanolamine, BHT, Sodium Metabisulfite, CI 16185, Linalool, Citral.

FAEBEY Concentrate MIGHTY GUARD with Lactic Acid and Retinol / 30ml

1.350 ден 540 ден