Кошничка 0 x

Product

Huxley Cleansing Foam ; Deep Clean, Deep Moist

1.180 ден

Нежен, збогатен кремаст пенлив чистач, измешан со екстракт од кактус кој помага во отстранување на нечистотиите во порите, доставувајќи нежно, но и длабинско чистење без сушење на кожата.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia ficus-indica, вода, PEG-8, миристична киселина, стеаринска киселина, калум хидроксид, глицерин, лауринска киселина, дипропилен гликол, палмитинска киселина, алкохол, екстракт од кора од Quillaja saponaria, екстракт од цвет од Nymphaea caerulea, екстракт од кора од Citrus reticulata (мандарина), масло од семе од Opuntia ficus-indica, масло од семе од Moringa oleifera, екстракт од лист од Agave tequilana, глицерил стеарат, PEG-100стеарат, бентонит, коко-глукозид, 1,2-хександиол, PEG-15 дистеарат, поликватерниум-7, акрилни/C-10-30 алкил акрилат кросполимер, натрум кокоил изотионат, PEG-14M, каприлил гликол, силика, лимонска киселина, бутилен гликол, етилхексилглицерин, токоферол, динатриум EDTA, натриум бензоат, феноксиетанол, парфем, бензил силицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, еугенол, хексил цинaмал, ултрамарини (CI77007).

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: Нанесете од пената на дланките со вода. Масирајте го нежно влажното лице. Исплакнете темелно со млака вода.

Huxley Cleansing Foam ; Deep Clean, Deep Moist

1.180 ден