Кошничка 0 x

Product

Huxley Cream ; Anti-Gravity

1.530 ден

Нема на залиха

Измешан со хранливо масло од семе од бодликава крушка, овој хранлив антиоксидантен крем ја одржува кожата мека, еластична и навлажнета додека ја заштитува од агресорите од надворешната околина.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По користењето на тонер и серум, нанесете мала количина од кремот на лицето со прстите во кружни движења.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia cus-indica, глицерин, хидрогенирани естери на лаирил од маслиново масло, сквалан, бутилен гликол, диметикон, пентаеритритилтетраетилхексаноат, дизостеарил малат, путер од Butyrospermum parkii, естри од јојоба, вода, беенил алкохол, глицерил стеарат, 1,2- хександиол, триметилсилоксисиликат, циклопентазилоксан, цетеарил алкохол, PEG-100 стеарат, сок од Betula platyphylla japonica, цетил алкохол, стеарил алкохол, феноксиетанол, цетеарил глукозид, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, арома, пропандиол, карбомер, трометамин, етилхексилглицерин, полиглицерил-10 пентастеарат, аденозин, алкохол, екстракт од цвет од Carthamus tinctorius, каприлен/капрински триглицерид, динатриум EDTA, екстракт од плод од Gardenia orida, натриум стеароил лактилат, декстрин, масло од семе од Opuntia ficus-indica, полисорбат 60, сорбитан изостеарат, хидрогениран лецитин, натриум хијалуронат, бета-глукан, екстракт од лист од Perrila ocymoides, екстракт од лист од Salvia ocinalis, екстракт од корен од Paeonia suruticosa, каприлил гликол, токоферол, глицерил каприлат, амил цинамал, еугенол, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал.

Huxley Cream ; Anti-Gravity

1.530 ден

Нема на залиха