Кошничка 0 x

Product

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

990 ден 693 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Тоа е благо киселкасто средство за чистење на лицето направено со природни состојки од кои 69% вода од азиска центела наместо дестилирана вода. Ги отстранува нечистотиите од кожата со нежна пена и растителни хидратантни состојки. По чистењето кожата ја остава хидрирана без да ја сужи и без да остави чувство на затегнатост.

Вода од лист од азиска центела 69%

Начин на употреба: По утринското или вечерното миење на лицето, испумпајте 1 до 2 пати од пената, а потоа нежно масирајте го лицето. Потоа исплакнете со млака вода. Ако имате тешка шминка, прво отстранете ја со маслен чистач а пенливото средство коритете го како втор чекор од двојното чистење.

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

990 ден 693 ден

Нема на залиха