Кошничка 0 x

Product

Klairs All-day Airy Sunscreen 50g

1.745 ден 1.396 ден

Нема на залиха

Уживајте безгрижно во дневното сoнце, тука е новиот All-day Airy Sunscreen на Dear, Klairs.

All-day Airy Sunscreen е производ за нега на кожата со силна UV заштита, SPF50+ PA++++ UV заштита, потврдена со повеќе клинички испитувања.

Пред сè, има чист финиш без лепливост по нанесувањето, бидејќи Dear, Klairs користеше природен систем на специјална емулзија за да создаде лесен, но сепак силен крем за сончање. Кремот за сончање се прилагопдува на кожата како лосион или есенција и не остава бела трага или масен сјај. Може исто така да го користите на телото или пред нанесување шминка.

Овој крем не предизвикува иритација и е погоден за чувствителна кожа, бидејќи наместо емулгаторите кои се користат вообичаено во кремите за заштита од сонце, користи емулгатори од растително потекло кои го прават овој крем лесно прилагодлив на кожата и не предизвикуваат иритација.

Може да се нанесува на областа околу очите, без страв од иритација, за да ѝ ја пружи потребната заштита на нежната кожа во оваа област.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Klairs All-day Airy Sunscreen 50g

1.745 ден 1.396 ден

Нема на залиха