Кошничка 0 x

Product

Klairs Fundamental Eye Awakening Gel

1.390 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
За производот

Тоа е гел кој содржи потентни дози на антиоксиданти како богати екстракти од чај и бакарни пептиди кои со своето взаемно дејство на кожата околу очите ѝ даваат здрав изглед. Исто така ѝ дава богата хидратација за да ја оживее сувата кожа со уморен изглед.

Употреба: Нанесете нежно со тапкање со врвовите на прстите на областа над и под очите наутро и навечер. Исто така може да се користи за освежување и хидратација на регијата околу очите во текот на денот.

Употреба

Нанесете нежно со тапкање со врвовите на прстите на областа над и под очите наутро и навечер. Исто така може да се корити за освежување и хидратација на регијата околу очите во текот на денот.

Активни состојки

• Масло од арган

• Масло од јојоба

• Пептиди

• Кофеин

• Токоферол

• Екстракт од зелен чај

Состав

Состав: вода, глицерин, 1,2-хександиол, бутилен гликол, пропандиол, масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), токоферол, кофеин, екстракт од семе од Phaseolus angularis, екстракт од лист од Artemisia princeps, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од плод од Chaenomeles sinensis, екстракт од Chrysanthellum indicum, екстракт од гранче од Cinnanonum cassia, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од Perilla frutescens, екстракт од Portulaca oleracea, ацетил хексапептид-8, бакар трипептид-1, олигопептид-29, олигопептид-32, карбомер, хидроксиетилцелулоза, хидроксиетил акрилат/ натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, полиглицерил-10 лаурат, сорбитан изостеарат, каприлил/каприл глукозид, натриум PCA, трометамин, етилхексилглицерин.

Тоа е гел кој содржи потентни дози на антиоксиданти како богати екстракти од чај и бакарни пептиди кои со своето взаемно дејство на кожата околу очите ѝ даваат здрав изглед. Исто така ѝ дава богата хидратација за да ја оживее сувата кожа со уморен изглед.

Употреба: Нанесете нежно со тапкање со врвовите на прстите на областа над и под очите наутро и навечер. Исто така може да се користи за освежување и хидратација на регијата околу очите во текот на денот.

Нанесете нежно со тапкање со врвовите на прстите на областа над и под очите наутро и навечер. Исто така може да се корити за освежување и хидратација на регијата околу очите во текот на денот.

• Масло од арган

• Масло од јојоба

• Пептиди

• Кофеин

• Токоферол

• Екстракт од зелен чај

Состав: вода, глицерин, 1,2-хександиол, бутилен гликол, пропандиол, масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), токоферол, кофеин, екстракт од семе од Phaseolus angularis, екстракт од лист од Artemisia princeps, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од плод од Chaenomeles sinensis, екстракт од Chrysanthellum indicum, екстракт од гранче од Cinnanonum cassia, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од Perilla frutescens, екстракт од Portulaca oleracea, ацетил хексапептид-8, бакар трипептид-1, олигопептид-29, олигопептид-32, карбомер, хидроксиетилцелулоза, хидроксиетил акрилат/ натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, полиглицерил-10 лаурат, сорбитан изостеарат, каприлил/каприл глукозид, натриум PCA, трометамин, етилхексилглицерин.

Klairs Fundamental Eye Awakening Gel

1.390 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација

  • Распродадено-15%
  • Распродадено-10%