Кошничка 0 x

Product

Klairs Fundamental Water Gel Cream

1.780 ден 1.691 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
За производот

Тоа е хидратантен крем во вид на гел. Содржи вода од зелен чај од островот Џеџу и пантенол за да обезбеди богата влажност без да остави леплива трага.

Употреба: По чистењето, нанесете соодветна количина како последен чекор од рутината за нега на лицето.

Употреба

По чистењето, нанесете соодветна количина како последен чекор од рутината за нега на лицето.

Активни состојки

• Зелен чај

• Пантенол

• Хијалуронска киселина

Состав

Состав: вода од лист од Camellia Sinensis, бутилен гликол, глицерин, вода, етилхексил палмитат, цетил етилхексаноат, 1,2-хександиол, пентаеритритил тетраетилхексаноат, пантенол, екстракт од Oryza sativa (ориз), екстракт од плод од Hibiscus esculentus, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од Laminaria japonica, екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), фитосфингозин, капроил сфингозин, токоферол, глицерил глукозид, хидролизирана хијалуронска киселина, трехалоза, естери од јојоба, масло од семе од Helianthus аnnuus (сончоглед), хидролизирани естери од јојоба, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, цетил алкохол, хидрогениран лецитин, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, хидрогениран полидецен, етилхексилглицерин, циклохексасилоксан.

Тоа е хидратантен крем во вид на гел. Содржи вода од зелен чај од островот Џеџу и пантенол за да обезбеди богата влажност без да остави леплива трага.

Употреба: По чистењето, нанесете соодветна количина како последен чекор од рутината за нега на лицето.

По чистењето, нанесете соодветна количина како последен чекор од рутината за нега на лицето.

• Зелен чај

• Пантенол

• Хијалуронска киселина

Состав: вода од лист од Camellia Sinensis, бутилен гликол, глицерин, вода, етилхексил палмитат, цетил етилхексаноат, 1,2-хександиол, пентаеритритил тетраетилхексаноат, пантенол, екстракт од Oryza sativa (ориз), екстракт од плод од Hibiscus esculentus, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од Laminaria japonica, екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), фитосфингозин, капроил сфингозин, токоферол, глицерил глукозид, хидролизирана хијалуронска киселина, трехалоза, естери од јојоба, масло од семе од Helianthus аnnuus (сончоглед), хидролизирани естери од јојоба, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, цетил алкохол, хидрогениран лецитин, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, хидрогениран полидецен, етилхексилглицерин, циклохексасилоксан.

Klairs Fundamental Water Gel Cream

1.780 ден 1.691 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација

  • Распродадено