Кошничка 0 x

Product

Klairs Fundamental Watery Oil Drop

1.780 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Dear, Klairs Fundamental Watery Oil Drop се маслени капки кои на кожата ѝ пружаат моќно атиоксидантно дејство благодарение на комплексот од ориентални чаеви, неколку филтрати на ферменти и пептидите. Оваа избалансирана формула ги комбинира енергијата на серумите и богатството на маслата со есенцијалната вода од зелен чај со поекло од остовот Џеџу.

Употреба: Нанесете 2 до 3 маслени капки наутро и навечер, на лицето и вратот, пред нанесу- вањето крем. Маслените капки може да се користат пред или наместо серум.

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, вода од лист од Camellia sinensis, екстракт од Oryza sativa (ориз), екстракт од фермент на Bifida, бетаин, дипропилен гликол, сорбитол, 1,2-хександиол, екстракт од фермент на Aspergillus/ориз, екстракт од лист од Camellia sinensis, дикалиом глициризат, сорбитан сесквиолеат, етилхексилглицерин, натриум акрилат/натриум акрилоил диметил таурат кополимер, натриум хијалуронат, хидроксиетилцелулоза, ксантан гума, аргинин, карбомер, токоферил ацетат, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, екстракт од Laminaria Japonica, церамид NP, хидрогениран лецитин, бакар трипептид-1, ацетилхексапептид-8.

Klairs Fundamental Watery Oil Drop

1.780 ден

Нема на залиха