Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Acai Berry

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Acai Berry е маска  со есенција од асаи бобинки која ја подобрува виталноста на кожата. Taa ја измазнува и чисти кожата со што го подобрува нејзиниот целокупен изглед. Оваа 3D лист-маска природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки за да даде длабинска хидратација и прихрана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, натриум цитрат, етилхексилглицерин, лимонска киселина, propandiol, динатриум EDTA, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, пулулан, натриум хијалуронат, екстракт од плод од Euterpe oleracea (10ppm), феноксиетанол, арома.

 

Mizon Joyful Time Essence Mask – Acai Berry

120 ден