Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Snail

120 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Snail е лист-маска со хранлива есенција со слуз од полжав која целокупно ја подобрува состојбата на кожата. Хранливата есенцијата со слуз од полжав ја подобрува влажната бариера на кожата и нејзината еластичност. Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои на кожата ѝ даваат длабинска хидратација и прихрана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, бутилен гликол, натриум цитрат, филтрат од слуз од полжав (750ppm), етилхексилглицерин, лимонска киселина, propandiol, динатриум EDTA, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, пулулан, натриум хијалуронат, феноксиетанол, арома.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Snail

120 ден

Нема на залиха