Кошничка 0 x

Product

Mizon Real Vitamin C Ampoule

1.990 ден

Нема на залиха

Real Vitamin C Ampoule e серум кој содржи 19% најквалитетен чист витамин C со одлична продирачка моќ. Помага во подобрување на тенот, избелување на пигментираните дамки, намалување на порите, подобрување на еластичноста на кожата и во спречување на појавата на брчки.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Употреба: Нанесете 2-3 капки на лицето и масирајте за да се апсорбира целосно

Состав: пропандиол, пропилен карбонат, аскорбинска киселина, 2,3-бутандиол, диметил изосорбат, арбутин, масло од кора од Citrus аurantium dulcis (портокал), лимонен, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, аденозин.

Совет: Поради специфичната состојка во овој производ, може да се користи само во рок од 3 месеци по отворањето. Чувајте го во фрижидер. Избегнувајте ги чувствителните регии околу очите и устата.

Mizon Real Vitamin C Ampoule

1.990 ден

Нема на залиха