Кошничка 0 x

Product

Tisha Arbutin Cream 40g

1.299 ден

За најефикасна борба против брчките пробајте го кремот со арбутин и Phytosilika на корејскиот бренд Tisha.

▫️ Ги намалува брчките.
▫️ Ја измазнува кожата.
▫️ Го подобрува тенот.
▫️ Ги намалува флеките.

Овој крем содржи 2% арбутин, ниацинамид и пептиди за моќна борба против брчките. Благодарение на микроигличките од природен биоматеријал Phytosilica, активните состојки навлегуваат подлабоко во кожата и го стимулираат создавањето на еластин.

Има здрава формула која не содржи никакви штетни состојки.

Не содржи парабени, PEG, минерални масла, или вештачки бои.

⚡ На што се должи ефикасностa на Tisha Arbutin Cream?
Содржи арбутин, ниацинамид и пептиди, комбинација одс состојки исклучително моќна во борбата против брчките. Но тоа не е се, она што го прави овој производ уникатен и исклучително ефикасен во борбата против брчките е употребата на новата патентирана технологија – Phytosilica микроигли.

💉 Phytosilica е нов биоматеријал од природно потекло составен од микроиглички со должина од 250µm и дијаметар од 50µm, кои не се видливи за човечкото око.

📍 Вообичаените козметички производи остануваат над и во површинскиот слој на кожата. Phytosilica микроигличките помагаат лесно да се надмине бариерата на кожата и ги доставуваат активните состојки преку површинскиот слој на кожата до најдлабоките слоеви на епидермисот.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Tisha Arbutin Cream 40g

1.299 ден