Кошничка 0 x

Product

Tonymoly Wonder Ceramide Mochi Toner 500ml

1.200 ден 899 ден

Нема на залиха

Формулиран со негувачки церамиди, делуваат длабоко во кожата за долготрајна хидратација и трансформативни резултати, коие се одговорни за заштитната бариера на кожата. Витаминот Б и хијалуронска киселина обезбедуваат дополнителна хидратација, така што кожата изгледа посилна и поздрава со секоја употреба.

Како да се користи? – Нашиот тонер Wonder Ceramide Mochi може да се користи на повеќе начини, во зависност од потребите на кожата.

За нормална кожа: По чистење на кожата, натопете памучна подлога со тонерот и избришете го лицето за да ги отстраните преостанатите токсини и нечистотии од кожата. Нежно тапкајте го преостанатиот тонер додека не се апсорбира целосно.

За сува, дехидрирана кожа: По методот 7 Skin, нанесете од тонерот со чисти  раце. Нежно тапкајте во кожата додека не се апсорбира целосно. Повторете 7 пати. Продолжете со преостанатата рутина за нега на кожа.

За многу сува или комбинирана кожа: Натопете неколку памучни туфери со овој тонер. Оставете ги  околу лицето како маска или нанесете ги туферите на одредени области на лицето кои се суви  (т.е. образи, чело, нос, итн.) Облогите се отстрануваат  по 10 минути. Нежно тапкајте го преостанатиот тонер додека не се апсорбира целосно.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Tonymoly Wonder Ceramide Mochi Toner 500ml

1.200 ден 899 ден

Нема на залиха