Кошничка 0 x

Product

Unleashia Satin Wear Healthy Green Cushion #27 15g

1.686 ден 1.349 ден

𝟮𝟳𝗪 𝗣𝗘𝗔𝗖𝗛𝗧𝗔𝗡 e најтемната нијанса на популарниот Unleashia Satin Wear Healthy Green Cushion која тимот на Unleashia ја создаде на барање на корисниците ширум светот.

Користете го Satin Wear Healthy Green Cushion на 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 за совршено мазен и свеж изглед на кожата.

Тоа е функционален козметички производ со тројна функција:

  •  Спречување на брчки
  • Заштита од сонце
  • Подобрување на тенот

Совршено ги покрива сите несовшености на кожата додека на кожата ѝ дава природен изглед со полу мат завршница со пригушен сатенски сјај.

Благодарение на бакучиолот кој го содржи овој производ, помага во намалување на брчките. Бакучиолот е природна и веганска алтернатива на ретинолот. Го забрзува метаболизмот на кожата и циклусот на обновување на клетките, ги репарира оштетувањата на кожата и го стимлулира создавањето на колаген во нејзината структура. Со поттикнување на создавањето на колаген, се зајакнува структурата на кожата и се враќа нејзината цврстина и еластичност. Зголемувањето на еластичноста е единствениот начин да се успори појавата на знаци на стареење, да се спречи нејзиното опуштање и појава на брчки.

Содржи 76% хидратантна есенција која ја одржува свежината на кожата во текот на целиот ден.

Благодарение на иновативниот трослоен систем за прилепување и прилагодување на кожата, составен од пигмент со сферични честички, филм и маслo, овој крем давa долготрајна покривност без бришење или згрутчување.

Дизајнот на кутивчето кај кое кремот се истиснува од контеинерот со притискање на копче, дозволува хигиенско чување и користење на производот.

Производите на 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 се cruelty-free и вегански сертифицирани од PETA.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав: Aqua, Titanium Dioxide, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, Iron Oxides (Ci 77492), C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Niacinamide, Cetyl Peg/ppg-10/1 Dimethicone, Squalane, Pvp, Cyclohexasiloxane, Dimer, Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Magnesium Sulfate, Trimethylsiloxysilicate, Polyphenylsilsesquioxane, Tribehenin, Disteardimonium Hectorite, Iron Oxides (Ci 77491) Acrylates/stearyl Acrylate/dimethicone Methacrylate Copolymer, Triethoxycaprylylsilane, Iron Oxides (Ci 77499), Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Bakuchiol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-hexanediol, Titanium Dioxide (Ci 77891), Carica Papaya (Papaya) Fruit Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Polyglutamic Acid, Polymethylsilsesquioxane, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Carum Petroselinum (Parsley) Extract.

Unleashia Satin Wear Healthy Green Cushion #27 15g

1.686 ден 1.349 ден