Кошничка 0 x

Product

Yeouth Anti-Aging Moisturizer L-22 30ml

1.950 ден 1.599 ден

Ќе ви ја откриеме тјната на беспрекорната кожа што зрачи со посебен сјај. Тоа е Anti-Aging Moisturizer L-22, навлажнувач на популрниот американски бренд YEOUTH.

Формулиран е со патентираниот липиден комплекс L22 кој интензивно ја подобрува заштитната бариера на кожата, кожата ја штити од надворешните штетни влијанија, исто така помага да се спречи губењето на влажноста и да се задржи хидратацијата. Помага видливо да се подобри изгледот на фините линии, брчките и да се подобри цврстината и еластичноста на кожата. Ја прави кожата свежа, полна, поцврста и затегната.

Формулата на овој навлажнувач е надополнета со измазнувачки и омекнувачки состојки како што се шиа путер, масло од јојоба и масло од макадамија.

Што го прави овој навлажнувач посебен?
▪️ Интензивно ja навлажнува и храни кожата
▪️ Го изедначува тенот и ја измазнува текстурата на кожата
▪️ Ја спречува појавата на фини линии и брчки
▪️ Одржува оптимално ниво на влажност во текот на целиот ден
▪️ Целокупно го подобрува изгледот на кожата и допринесува за помладешки изглед
▪️ Безбеден е за сите типови кожа, а посебно се препорачува за сува кожа
▪️ Не содржи никакви штетни или контроверзни состојки
▪️ Дава загарантирани резултати

Клучни состојки:
▪️ Шеа путерот има навлажнувачкo и заздравувачко дејство врз кожата. Природните масни киселини кои ги содржи помагаат да се постигне помазна текстура и порамномерен тен на кожата, истовремено помагаат да се намалат хиперпигментацијата и лузните.
▪️ Маслото од јојоба и маслото од макадамија се богати со хранливи материи и ја навлажнуваат кожата. Тие обезбедуваат долготрајна, длабинска хидратација додека ја негуваат и заштитуваат кожата. Поради нивните интензивни навлажнувачки својства брзо ја враќаат еластичноста на кожата и ги намалуваат фините линии и брчките.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate, Jojoba Oil/Macadamia Seed Oil Esters, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Phenoxyethanol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Squalene, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Tocopherol.

Yeouth Anti-Aging Moisturizer L-22 30ml

1.950 ден 1.599 ден