Кошничка 0 x

Product

Yeouth Niacinamide Serum 10% 30ml

1.685 ден 1.490 ден

𝗡𝗶𝗮𝗰𝗶𝗻𝗮𝗺𝗶𝗱𝗲 𝗦𝗲𝗿𝘂𝗺 на американскиот бренд 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 е мултифункционален серум кој ќе ви помогне да таргетирате неколку разични прблеми на кожата наеднаш. Тој ќе ви помогне да постигнете помалку мрсна, помазна кожа, со помалку видливи пори и порамномерен тен.

Таргетира:
▪️ Прекумерно лачење маснотии
▪️ Проширени пори
▪️ Пигментирани дамки

Toa e најноватa формулација на 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵, серум со 10% ниацинамид кој дејствува за постигнување здрава хидратација на кожата и тен кој е мазен, свеж и без пори!

Овој моќен серум комбинира 10% ниацинамид со хијалуронска киселина, алое вера, зелен чај и екстракт од сладок корен за да делува на балансирање на мастите кои ги создава кожата за да ѝ даде почист, посвеж и помладешки изглед.

Од овој серум посебно имаат бенефит оние кои имаат потреба од регулирање на балансот на маснотиите кои ги создава кожата, односно да го намалат прекумерното лачење на себум и да ги намалат проширените пори. Исто така ја намалува хиперпигментацијата и го подобрува тенот. Длабински ја хидрира кожата и ги намалува брчките и фините линии.

Дејство:
▪️ Го балансира прекумерното лачење маснотии.
▪️ Ги намалува зголемените пори
▪️ Го изедначува тенот
▪️ Ja подобрува хидратацијата
▪️ Ги намалува фините линии и брчките

Клучни состојки:
▪️ 10% ниацинамид
▪️ хијалуронска киселина
▪️ екстракт од сладок корен
▪️ екстракт од зелен чај
▪️ алое вера

Одлично се комбинира со серумите со витамин Ц, ретинол или хијалуронска киселина.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Niacinamide, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Acetyl Glucosamine, Glycerin, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Sodium Carboxymethyl Beta-Glucan, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice.

Yeouth Niacinamide Serum 10% 30ml

1.685 ден 1.490 ден