Кошничка 0 x

Product

Yeouth Pure Hyaluronic Acid 30ml

1.590 ден 979 ден

Хидрираната кожа е среќна кожа! Хидрирајте ја кожата со моќниот, а сепак нежен серум 𝗣𝘂𝗿𝗲 𝗛𝘆𝗮𝗹𝘂𝗿𝗼𝗻𝗶𝗰 𝗔𝗰𝗶𝗱 на 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 и спречете ја појавата на брчки.

Направен од 100% медицински чиста хијалуронска киселина, овој серум длабински ќе ја хидрира кожата за да го врати здравото ниво на влажност и еластичност.

Тоа е серум кој дава загарантирани резултати:
▪️ Ги пополнува брчките и фините линии
▪️ Ги одржува и зачувува еластичноста и цврстината на кожата
▪️ Ја прави кожата полна и свежа
▪️ Го стимулира создавањето на колаген
▪️ Ја спречува појавата на нови брчки

Хијалуронската киселна е состојка природно присутна во кожата и таа ја задржува водата во кожата со што и дава полн и свеж изглед на кожата. Со текот на годините содржината на хијалуронска киселина во кожата се намалува и кожата го губи полниот изглед и свежината. Овој серум помага да се врати влажноста во сите слоеви на кожата. Тој го одржува природното ниво на влажност во кожата. Тоа помага за брз ефект на полн изглед на кожата, свежина и сјај.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol.

Yeouth Pure Hyaluronic Acid 30ml

1.590 ден 979 ден