Кошничка 0 x

Product

Your Vegan The Rice Bran Toner 120ml

935 ден 779 ден

Дали би сакале да пробате производ кој го подобрува тенот, ја враќа хидратацијата на кожата, ја смирува иритацијата, се бори против акните и ја спречува појавата на брчки?
The Rice Bran Toner на корејскиот бренд Your Vegan е мултифункционален тонер кои ги таргетира сите овие проблеми наеднаш.

Вклучете го овој тонер во рутина за нега која веќе ја практикувате, како чекор веднаш по миењето на лицето или комбинирајте го со ампулата и кремот од истата The Rice Bran линија на Your Vegan. Уште по 1 недела од употребата ќе забележите посвежа, почиста и поблескава кожа.

Тоа e интензивен тонер за третман на уморна и затемнета кожа, проблематична кожа со акни, кожа со флеки, кожа на која и недостига еластичност. Благодарение на водата од оризови трици, ниацинамидот, хијалуронската киселина и CG-6 комлексот третира повеќе различни проблеми на кожата и придонесува за нејзин целокупно подобрен изглед и здравје.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

  • Водата од оризови трици содржи голема количина на висококвалитетни протеини и витамини. Го подобрува тенот и ја подобрува еластичноста на кожата. Оваа состојка е позната по тоа што го осветлува тонот на кожата и помагаат во справувањето со старечките флеки, трагите од акни и нерамномерен тен. Ја прави кожата воедначена, чиста и сјајна, ја подобрува нејзината хидратација и помага во обновување на кожната бариера.
  • Ниацинамидот ја намалува хиперпигментацијата, го подобрува тенот, ја спречува појавата на акни, ја спречува појавата на брчки и ја прави кожата поеластична.
  • Содржи 3 типа на хијалуронска киселина која природно ја привлекува и задржува водата во кожата, со што ја прави кожата свежа и ја спречува појавата на брчки.
  • CG-6 комлексот е комплекс од екстракти од 6 типа на цветови, кој има функција да ја смири кожата, делува антибактериски и ја спречува појавата на акни, дава хидратација, има антиоксидантно дејство и ја зајакнува заштитната бариера на кожата.
Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Замја на производство: Јужна Кореја

Состав: Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glyceryl Glucoside, Betaine, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Allantoin, Betaine Salicylate, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Adenosine, Xylitylglucoside, Xanthan Gum, Anhydroxylitol, Glucose, Citric Acid, Xylitol, Centella Asiatica Extract, Enantia Chlorantha Bark Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Aspalathus Linearis Extract, Borago Officinalis Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Echinacea Pallida Extract, Lilium Tigrinum Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Oleanolic Acid.

Your Vegan The Rice Bran Toner 120ml

935 ден 779 ден