Кошничка 0 x

Product

Aromatica Tea Tree Balancing Foaming Cleanser

1.290 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Пенливо средство за чистење специјално дизајнирано за масна кожа. Маслото од чајно дрво и маслото од бергамот пенетрираат длабоко во порите на кожата за да го намалат вишокот на масти, нежно ги отстрануваат нечистотиите и шминката и ја прават кожата да се чувствува чиста и освежена. Органскиот екстракт од чичак и екстрактот од гавез ја смируваат и хидратираат кожата.

Состојки: Екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, палмитинска киселина, стеаринска киселина, лауринска киселина, калиум хидроксид, вода, миристинска киселина, натриум кокоамфоацетат, глицерил стеарат, сорбиан оливат, натриум хлорид, екстракт од лист од Malaleuca alternifolia, алантоин, фенетил алкохол, каприлил гликол, масло од лист/гранче oд Citrus aurantium amara, масло од семе од Helianthus annuus, токоферол, **цитронелол, масло од Citrus aurantium bergamia, масло до Pelargonium graveolens, *екстракт од корен од Arctium lappa, *екстракт од корен од Symphytum officinale, масло од лист од Malaleuca alternifolia, **гераниол, **лимонен, **линалоол *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

Aromatica Tea Tree Balancing Foaming Cleanser

1.290 ден

Нема на залиха