Кошничка 0 x

Product

Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil

1.299 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Нежното црно масло за длабинско чистење на корејскиот бренд Dear, Klairs е совршено за Вашето длабинско чистење на кожата, со состојки екстрахирани од природни црни зрна. Направено е со богата формула од природни масла извлечени од црн грав, ефикасни во контролата на маслото на кожата и нејзиното смирување, црн сусам со антиоксидантни состојки и семе од црна рибизла богато со минерали и витамини. Овозможува нежно длабинско чистење без иритација и на најчувствителната кожа. Овој вегански производ е наменет за сите типови на кожа, не содржи вештачки бои, етанол или силиконски масла.

Употреба: Стиснете со пумпата соодветна количина од нежното црно масло за длабинско чистење во суви дланки. Нежно масирајте на суво лице, почнувајќи од челото, па продолжете и на носот и образите. По масирањето, не го отстранувајте со марамица, туку исплакнете го лицето 2-3 пати со млака вода.

Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil

1.299 ден