Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Pure Vitamin C 21.5% Advanced Serum

1.890 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Овој серум е дизајниран со поедноставена и оптимизирана формула за да обезбеди максимална ефикасност на витаминот C. Овој серум е формулиран со висококонцентриран витамин C (21,5%) и вода од волчји трн (70%) за зголемување на ефектот на витаминот C.

Употреба: По чистењето подгответе ја кожата со тонер. Потоа нанесете 1 до 2 капки од серумот и оставете да се впие. (Избегнувајте ги чувствителните делови како очите, усните, или лузни. На дневна светлина или на отворено, секогаш користете заштитен фактор (најмалку SPF 15).

Совети: За да се зголеми ефектот на витаминот C, се препорачува да го оставите серумот целосно да се впие во кожата. Ако чувствувате блага иритација што се должи на ниската pH на витаминот, може да го неутрализирате со маска и крема. Секогаш чувајте го производот во кутија каде нема да биде изложен на директна светлина, висока температура или ниска температура. Чувствителноста на кожата на сонце може да се зголеми, затоа секогаш користете заштита од сонце после серумот. Ако го користите прв пат, нанесетена мал дел како тест за иритација. Овој производ содржи висока концентрација на чист витамин C, затоа се препорачува да се користи што побрзо по купувањето. Пред и по отворањето, чувајте го во фрижидер за да на витаминот C не делуваат промените на температурата, топлината и светлината на кои е чувствителен.

Состав: вода од Hippophae rhamnoides, аскорбинска киселина, натриум лактат, 1,2-хександиол, натриум хијалуронат, пантенол, екстракт од семе од Cassia obtusifolia, алантоин, ксантан гума, етил хександиол.

Нето содржина: 30ml.

Употреба: По чистењето, нанесете соодветна количина од производот на кожата и тапкајте нежно за да се апсоорбира. Доколку сакате поефективна ексфолиација, натопете памучен тупфер со производот и пребришете ја кожата.

Клучни состојки: манделична киселина (5%), бета-глукан, пантенол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata.

Состав: вода, манделична киселина, бутилен гликол, бета-глукан, пантенол, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), екстракт од плод од Prunus amygdalus dulcis (благ бадем), натриум хијалуронат, сорбитан сесквиолеат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, сорбитол, диметил сулфон, хлорофенесин, натриум цитрат, аргинин, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, етилхексилглицерин, нато гума, карбомер.

Нето содржина: 120 ml

By Wishtrend Pure Vitamin C 21.5% Advanced Serum

1.890 ден

Нема на залиха