Кошничка 0 x

Product

Данини Ладно цедено масло од неем 10ml

280 ден

Ладно цеденото масло од неем ја враќа нормалната состојба на епидеремисот кожата и ја зајакнува нејзината заштитна бариера со тоа што делува антибактериски и ја одржува влажноста на кожата. Неемот е позната индиска билка која се користи за лекување повеќе од 5000 години. Поради својата чудотворна моќ е позната секаде во светот а во Индија се смета за свето дрво.

Хемискиот состав на маслото од неем e многу сложен и вклучува triterpene, limonoide, nonterpenoide, hexanortriterpenoide, pentattriterpenoide. Најважна активна состојка на маслото од нееем е azadirachitin која има анти-паразитни, анти бактериски, анти вирусни и инсектицидни својства.

Процесот на ладно цедење за добивање на ова масло придонесува тоа да не изгуби од своите делотворни својства.

Дејство:

  • спречува кожни инфекции
  • го забрзува заздравувањето на раните
  • помага кај акни
  • ги ублажува сите видови на иритации на кожата, чешање, осип и алергиски реакции.

 

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Данини Ладно цедено масло од неем 10ml

280 ден