Кошничка 0 x

Product

Klairs Gentle Black Fresh Cleansing Oil

1.399 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Gentle Black Fresh Cleansing Oil е нежно масло за длабинско чистење на корејскиот бренд Dear, Klairs направено од 85% лесно и освежувачко растително масло. Со едноставни и нежни состојки како што се маслото од сончогледово семе, маслото од семе од грозје, маслото од семе од јојоба и маслото од црна рибизла кои ја прават кожата мазна, нежно ги стопува и ги отстранува шминката и кожните нечистотии со чиста завршница.

Целосно ја навлажнува кожата и ја балансира водата и нивото на масло на кожата, ефикасно ги отстранува остатоците од нечистотија, нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата и го контролира производството на себум. Исто така, ова масло е богато со витамин А, Б, и Ц и содржи силни антиоксидантни својства за да ја одржува кожата здрава и хидрирана. Се препорачува за комбинирана и мрсна кожа и за оние кои не сакаат тешки маслени чистачи.

Ова дневно веганско масло за чистење без мирис, дава завршница со свеж и чист изглед на кожата, без да остави мрсна трага. Тоа е производ којшто е наменет за сите видови на кожа, не содржи вештачки бои и ароми, етанол или силиконски масла.

Употреба: По миењето на рацете и отстранување на навлажнувачот, нанесете соодветна количина од маслото за длабинско чистење на лицето и нежно масирајте го, за да се стопат шминката и нечистотиите. По користењето на продуктот со мешање со малку вода, исплакнете со топла вода за чиста завршница.

Klairs Gentle Black Fresh Cleansing Oil

1.399 ден

Нема на залиха