Кошничка 0 x

Product

Dr Colic Therapy Pure Krema za uklanjanje fleka na koži 40ml

1.190 ден

Флеките од сонце можат да исчезнат?

Да, секако, Therapy Pure кремот со алфа арбутин на Dr Colic ефикасно ја отстранува хиперпигментацијата предизвикана од сонцето, ефикасен е во намалување на старечките дамки на лицето и телото, како и во отстранувањето на дамките предизвикани од бременост, терапија или акни.

ШТО Е АЛФА АРБУТИН?
Алфа арбутинот е природен антиоксидант познат по способноста да ја осветлува кожата. Природно се наоѓа во растението мечкино грозје. Го намалува формирањето на меланин и ја намалува појавата на старечки дамки, пеги, мелазма и постинфламаторна пигментација.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Dr Colic Therapy Pure Krema za uklanjanje fleka na koži 40ml

1.190 ден