Кошничка 0 x

Product

Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask

1.590 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
За производот

Употребата на овој произод ќе ја направи Вашата кожа, поцврста, поеластична, помазна, добро хидрирана и со порамномерен тен. Toa e мултифункционален производ кој може да се користи како маска, ноќна маска или дневен навлажнувач. Зајакнат e со антиоксидантната моќ на витаминот Е, кој ја осветлува кожата, ги подобрува и ги спречува знаците на стареење.

Користете го во текот на денот за да го спречите штетното дејство на слободните радикали и во текот на ноќта за намалување на брчките и регенерација на кожата.

Текстурата налик на пудинг, при нанесување се претвора во богата есенција која формира заштитен слој на кожата што ја задржува и одржува влагата најмалку 8 часа.

Употреба

По чистењето нанесете на кожата соодветна количина од производот и тапкајте нежно за да се апсорбира.

Активни состојки

• Витамин Е

• Ниацинамид

• Аденозин

Состав

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, токоферил ацетат, нијацинамид, натриум хијалуронат, карагенан, гелан гума, бетаин, алгин, манан, церамид NP, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, хлорофенесин, аргинин, етилхексилглицерин, екстракт од Centella asiatica, екстракт од плод од Rubus fruticosus (капина), екстракт од Salicornia herbacea, екстракт од Phragmites communis, аденозин, масло од Lavandula angustifolia (лаванда), масло од лист Eucalyptus globulus, масло од цвет од Pelargonium graveolens, масло од кора од Citrus limon (лимон), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata, линалол, лимонен.

Употребата на овој произод ќе ја направи Вашата кожа, поцврста, поеластична, помазна, добро хидрирана и со порамномерен тен. Toa e мултифункционален производ кој може да се користи како маска, ноќна маска или дневен навлажнувач. Зајакнат e со антиоксидантната моќ на витаминот Е, кој ја осветлува кожата, ги подобрува и ги спречува знаците на стареење.

Користете го во текот на денот за да го спречите штетното дејство на слободните радикали и во текот на ноќта за намалување на брчките и регенерација на кожата.

Текстурата налик на пудинг, при нанесување се претвора во богата есенција која формира заштитен слој на кожата што ја задржува и одржува влагата најмалку 8 часа.

По чистењето нанесете на кожата соодветна количина од производот и тапкајте нежно за да се апсорбира.

• Витамин Е

• Ниацинамид

• Аденозин

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, токоферил ацетат, нијацинамид, натриум хијалуронат, карагенан, гелан гума, бетаин, алгин, манан, церамид NP, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, хлорофенесин, аргинин, етилхексилглицерин, екстракт од Centella asiatica, екстракт од плод од Rubus fruticosus (капина), екстракт од Salicornia herbacea, екстракт од Phragmites communis, аденозин, масло од Lavandula angustifolia (лаванда), масло од лист Eucalyptus globulus, масло од цвет од Pelargonium graveolens, масло од кора од Citrus limon (лимон), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata, линалол, лимонен.

Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask

1.590 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација

  • Распродадено-7%