Кошничка 0 x

Product

Klairs Supple Preparation Unscented Toner

1.290 ден

Во потрага сте по тонер без есенцијални масла и без мирис? Дозволете да ви го претставиме Supple Preparation Unscented Toner, бестселер на популарниот корејски бренд Dear, Klairs. Тоа е тонер без мирис кој не содржи есенцијални масла, погоден за употреба кај сите типови кожа, а посебно кај чувствителната.

Овој тонер ја балансира pH вредноста на кожата и ја подобрува ефикасноста на целата рутина за нега која следува, помагајќи да го извлечете најдоброто од производите од наредните чекори, како есенции, серуми или креми и да ја постигнете посакуваната состојба на кожата.

Има нежна гел текстура, брзо се апсорбира и обезбедува целосна хидратација.

Овој хидратантен тонер е направен со мешавина од различни растителни екстракти и смирувачки состојки. Производот е vegan friendly.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Клучни сосојки: натриум хијалуронат, бета-глукан, екстракт од Centella asiatica, Lipidure.

Употреба: Нанесете од тонерот на чисто лице. Нежно тапкајте со дланките по целото лице додека не се впие целосно остатокот од производот.

Состав: вода, бутилен гликол, диметил сулфон, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, нато гума, натриум хијалуронат, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), поликватерниум-51, хлорофенесин, токоферил ацетат, карбомер, пантенол, аргинин, екстракт од плод/лист/стебло од Luffa cylindrica, бета-глукан, екстракт од цвет од Althea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, хидроксиетилцелулоза, екстракт од Portulaca oleracea, лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, бакар трипептид-1.

Klairs Supple Preparation Unscented Toner

1.290 ден