Кошничка 0 x

Product

Make P:rem Safe Me Relief Essence Toner

1.390 ден

Нема на залиха

Make P:rem Safe Me. Relief Essence Toner е интензивно хидрантен тонер кој го зголемува нивото на влжност на кожата до 466,68%. Формулата  pH-5,5 ја смирува и хидрира а истовремено го враќа природниот баланс на кожата.  

Збогатен со растителни екстракти и навлажнувачки агенси за да направи вашата кожа да остане еластична во текот на целиот ден. 

Воедно овој тонер во својот состав има церамиди, пантенол и LMW (мала молекуларна тежина) на хијалуронска киселина кои се одговорни за задржување на влажноста во кожата.  

Употреба: По миењето на лицето, во првиот чекор од рутината за нега, нанесете соодветна количина на памучен тупфер. Нежно чистете го лицето, освен областа околу очите и устата, почнувајќи од внатре кон надвор. 

Производот не содржи парфеми.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Нежен есенцијален тонер со навлажнувачки агенс церамид, пантенол и LMW (мала молекуларна тежина) на хијалуронска киселина која помага за длабинска хидратација на кожата и ја остава сјајна со здрав изглед.

Употреба: По миењето на лицето, во првиот чекор од рутината за нега, нанесете соодветна количина на памучен тупфер. Нежно чистете го лицето, освен областа околу очите и устата, почнувајќи од внатре кон надвор.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода, бутилен гликол, глицерин,1,2- хександиол, глицерет-26, пантенол, алантоин, екстракт од Paucedanum graveolens (копар), ксантан гума, фруктан, хидрогенизиран лецитин, натриум хијалуронат, церамид NP, етилхексилглицерин, натриум цитрат, лимонска киселина, динатриум EDTA.

Нето содржина: 400ml.

 

Make P:rem Safe Me Relief Essence Toner

1.390 ден

Нема на залиха