Кошничка 0 x

Product

Make P:rem Safe me. Relief moisture cream12

1.390 ден

Нема на залиха

Safe Me. Relief Moisture Cream 12 на корејскиот бренд Make P:rem е брзо впивачки и моќен хидратантен крем со само 12 ефективни состојки кои не предизвикуваат никаква иритација. Во својата формулација содржи екстракт од малинна, сквалан и глицерин за да ја заштити кожата од пресушување и да ја врати нејзината влажност.

Исто така овој крем е хипоалерген, дерматолошки тестиран и не предизвикува никаква иритација на кожата, па затоа е идеален за сите типови кожа посебно за оние со нај осетлива, склона кон црвенило, иритации и чешање.

Safe Relief Cream на Make P:rem може да го употребувате наутро и навечер за да ја вратите свежината и потполниот сјај на вашето лице.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Не-иритирачки продукт направен од растителни состојки за чувствителна кожа; навлажнувачки крем кој помага против чешање предизвикано од сува кожа.

Употреба: Во последниот чекор од рутината за нега, нанесете рамномерна количина на лицето.

Состав: вода, глицерин, сквалан, полиглицерил-6 стеарат, пентилен гликол, екстракт од плод од Rubus idaeus (малина), масло од плод од Citrus aurantium bergamia (бергамот), масло од Salvia ocinalis (жалфија), карбомер, цетеарил алкохол, трометамин, полиглицерил-6 бехенат

Нето содржина: 80ml.

Make P:rem Safe me. Relief moisture cream12

1.390 ден

Нема на залиха