Кошничка 0 x

Product

Mizon Peptide 500 Ampoule

1.690 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:
Информации

Разбудете ја кожата од длабокиот сон со капките на Peptide 500 ампулата која во нејзиниот состав содржи концентриран пептид за нега на брчките кој ја оживува уморната кожа. Лесно впивлива и хидрантна, оваа ампула ги третира проблемите на кожата во самата основа, интензивно делува на затегнување на уморната кожа и подобрување на еластичноста, со цел постигнување на младешки изглед.

 Концентрираниот пептид како главна активна состојка во составот на оваа ампула ја тонира кожата, аденозинот е ефективен во измазнување на кожата и подобрување на еластичноста и брчките, а хијалуронската киселина која ја задржува и подобрува влажноста на кожата, исто така ја штити од надворешни влијанија.

 Peptide 500 ампулата содржи високо збогатен хипоалерген раствор, кој не предизвикува иритации на кожата, безбеден да се користи и за чувствителна кожа, ослободен од вештачки бои, ароми и парабени. Се препорачува за оние кои сакаат подобрување во нивната рапава, опуштена, сува, темна или уморна кожа.

Употреба: Нанесете ја после средството за чистење, тонерот и есенцијата. Тапкајте нежно за целосна апсорпција.

Mizon Peptide 500 Ampoule

1.690 ден

Нема на залиха