Кошничка 0 x

Product

Sisua by Unleashia Tasmanian Pepper Calming 2-Piece Pad 170ml/70 марамчиња

1.690 ден 1.306 ден

За сите оние на кои им е потребно брзо смирување на иритацијата и црвенилото тука е 𝗧𝗮𝘀𝗺𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗣𝗲𝗽𝗽𝗲𝗿 𝗖𝗮𝗹𝗺𝗶𝗻𝗴 𝟮-𝗣𝗶𝗲𝗰𝗲 𝗣𝗮𝗱 на 𝗦𝗶𝘀𝘂𝗮 𝗕𝘆 𝗨𝗻𝗹𝗲𝗮𝘀𝗵𝗶𝗮!

Тоа се нежни марамчиња потопени во моќна смирувачка есенција формулирана со повеќе растителни екстракти како екстракт од соја, екстракт од мунго грав, или екстракт од морска трева, во комбинација со пробиотици, кои истовремено ја потхрануваат, хидрираат, зајакнуваат и ревитализираат кожата, додека ѝ пружаат моќно антиоксидантно и антиејџ дејсво и ја поттикнуваат нејзината регенерација додека ја штитат од надворешните штетни влијанија.

Овие меки марамчиња потопени во 170 ml навлажнувачка есенција која брзо се впива во кожата, моментално ја смирува и ѝ дава суптилен, влажен сјај без лепливост.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

  • Екстракот од тасманиски бибер има антивоспалително дејство и ги смирува црвенилото и иритацијата.
  • Добиен од органски Codium fragile од крајбрежјето на Португалија, екстрактот од оваа морска трева ефикасно ја намалува подуеноста на кожата. Има интензивно хидратантно дејство и кожата ја прави мазна и полна. Богат е со минерали, витамини, протеини и липиди и го поттикнува обновувањето на кожата.
  • Ферментите на Lactobacillus се пробиотици кои имаат антиејџ дејство, ја поттикнуваат регенерацијата на кожата и ја штитат од слободните радикали.
  • Екстрактот од соја е антиоксидант која ја зацврстува кожата и има антиејџ дејство.
  • Екстрактот од мунго грав има смирувачко, антиоксидантно и антиејџ дејство, а исто така го контролира создавањето на себум.

Специјално дизајнирани, имаат перфорирана линија и може да се поделат на триаголни марамчиња зависно од начинот на употреба.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав: Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Betaine, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Lactobacillus Ferment Lysate, Canavalia Gladiata Seed Extract, Ceratonia Siliqua (Carob) Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Allantoin, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Cellulose, Sodium Citrate, Tasmannia Lanceolata Leaf Extract (200ppm), Codium Fragile Extract, Citric Acid, Methyl Diisopropyl Propionamide, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Benzoate, Citrus Medica Vulgaris Peel Oil, Potassium Sorbate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil, Coriandrum Sativum (Coriander) Fruit Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Centella Asiatica Extract, Zea Mays (Corn) Leaf Extract

Sisua by Unleashia Tasmanian Pepper Calming 2-Piece Pad 170ml/70 марамчиња

1.690 ден 1.306 ден