Кошничка 0 x

Product

Tisha T2 Serum 30g

2.190 ден

За позатегната и помазна кожа и најефикасна борба против брчките пробајте го серумот со Phytosilica микро иглички на корејскиот бренд Tisha.

Tisha T2 серум е моќен лифтинг серум кој:
▫️ Ја зацврстува и измазнува кожата.
▫️ Го стимулира производството на колаген и дава зголемена еластичност.
▫️ Ја подобрува текстурата на кожата.
▫️ Тонира и енергизира.
▫️ Интензивно хидрира и подолго ја задржува влажноста во кожата.
▫️ Го регулира балансот на вода и маснотии.
▫️ Ги смирува проблемите со кожата како што се акни, розацеа или егзема.
▫️ Ја заштитува кожата од штетното влијание на околината.

Овој серум содржи аминокиселински комплекс, ниацинамид, алантоин, аденозин, хијалуронска киселина, полиглутаминска киселина и повеќе ефикасни билни екстракти за моќна борба против брчките. Благодарение на микроигличките од природен биоматеријал Phytosilica, активните состојки навлегуваат подлабоко во кожата и го стимулираат создавањето на еластин.

На што се должи ефикасностa на Tisha T2 Serum?
Содржи совршена комбинација од смоќни состојки за борба против брчките. Но тоа не е се, она што го прави овој производ уникатен и исклучително ефикасен во борбата против брчките е употребата на новата патентирана технологија – Phytosilica микроигли.

Phytosilica е нов биоматеријал од природно потекло составен од микроиглички со должина од 250µm и дијаметар од 50µm, кои не се видливи за човечкото око.

Вообичаените козметички производи остануваат над и во површинскиот слој на кожата. Phytosilica микроигличките помагаат лесно да се надмине бариерата на кожата и ги доставуваат активните состојки преку површинскиот слој на кожата до најдлабоките слоеви на епидермисот.

Има здрава формула која не содржи никакви штетни состојки.

Не содржи парабени, PEG, минерални масла, или вештачки бои.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав: Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Silica, Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Octanediol, Polysorbate 80, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Alcohol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Vanillyl Butyl Ether, Xanthan Gum, Adenosine, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Polyglutamic Acid, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Fragrance, Maltodextrin/Sodium Starch Octenylsuccinate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Leaf Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Calcium Pantothenate, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Hydroxyethylcellulose, Dryopteris Filix-Mas Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Methionine, Serine, Histidine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Belamcanda Chinensis Root Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract.

Tisha T2 Serum 30g

2.190 ден