Кошничка 0 x

Product

Tonymoly From Ganghwa Pure Artemisia Two Layering Calming Cream

2.530 ден 1.265 ден

Нема на залиха

Смирете ја иритираната, чувствителна кожа и уживајте во својствата против стареење на двојниот крем From Ganghwa Pure Artemisia на познатиот корејски бренд Tonymoly.

Високо навлажнувачки „два во едно крем“ кој содржи хидратантен гел за дневна употреба и ноќен крем богат со хранливи материи. Гел кремот со лесна текстура брзо се впива во кожата правејќи ја полна и давајќи ѝ природен сјај. Ноќниот крем има богата текстура и помага да се задржи влагата во кожата.

Овој крем содржи 100% чист екстракт од артемизија, лековита билка која добива популарност поради многубројните корисни ефекти врз кожата.

◻️ Ја смируца иритацијата
◻️ Има антиинфламаторно дејство
◻️ Ја подобрува текстурата на кожата
◻️ Антиоксидантно дејство
◻️ Го стимулира создавањето на колаген
◻️ Ја спречува појавата на брчки и фини линии

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Tonymoly From Ganghwa Pure Artemisia Two Layering Calming Cream

2.530 ден 1.265 ден

Нема на залиха