Кошничка 0 x

Product

Your Vegan The Rice Bran Cleansing Foam 100ml

850 ден 599 ден

Нема на залиха

Toa е вегански производ за чистење на лицето, со формула која е нежна кон кожата, но со максимална ефикасност ги отстранува нечистотиите, вклучително и тврдокорната шминка, без да предизвика иритација, или чувство на сувост и затегање.

Ги раствора и отстранува вишокот маснотии и ги контролира порите. Ја хидрира и смирува кожата и го подобрува тенот.

▪️ Има нежна веганска формула од природни состојки.

▪️ Со леснотија и без иритација ги отстранува шминката и тврдокорните нечистотии.

▪️ Уморната кожа ја прави свежа и транспарентна.

▪️ Хидрира и смирува.

Производите од 𝗥𝗶𝗰𝗲 𝗕𝗿𝗮𝗻 линијата на 𝗬𝗼𝘂𝗿 𝗩𝗲𝗴𝗮𝗻 имаат за цел да таргетираат повеќе проблеми на кожата и со взаемно дејство на внимателно одбрани состојки да помогнат за постигнување чиста, транспарентна, добро хидрирана кожа, со рамномерен тен и текстура. Тоа се производи создадени врз основа на долгогодишното искуство на познатата корејска skincare блогерка Мина Баек.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Состав: Water, Lauric Acid, Glycerin, Palmitic Acid, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Myristic Acid, Polysorbate 20, Potassium Cocoyl Glycinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Caprylyl glycol, Polyquaternium-7, Sodium Benzoate, Oryza Sativa (Rice) Bran Water(50ppm), Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Germ Extract (1,7ppm), Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Extract, Oryza Sativa (Rice ) Bran Extract (1.6ppm), Propanediol, Benzyl Glycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Citral, Limonene, Fragrance, Betula Platyphylla Japonica Bark Extract.

Your Vegan The Rice Bran Cleansing Foam 100ml

850 ден 599 ден

Нема на залиха