Кошничка 0 x

Product

Aromatica Reviving Rose Infusion Cream Cleanser 145g

1.199 ден

Нема на залиха

Уживајте во задоволството од чистењето на вашето лице со луксузна кремаста пена на корејскиот бренд за природна и органска козметика 𝗔𝗥𝗢𝗠𝗔𝗧𝗜𝗖𝗔, 𝗥𝗲𝘃𝗶𝘃𝗶𝗻𝗴 𝗥𝗼𝘀𝗲 𝗜𝗻𝗳𝘂𝘀𝗶𝗼𝗻 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗲𝗿.

 𝗔𝗥𝗢𝗠𝗔𝗧𝗜𝗖𝗔 𝗥𝗲𝘃𝗶𝘃𝗶𝗻𝗴 𝗥𝗼𝘀𝗲 𝗜𝗻𝗳𝘂𝘀𝗶𝗼𝗻 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗲𝗿 му дава на чистењето на лицето нова димензија, додека богатата пена со нежни меурчиња ја гали кожата, природниот пријатен мирис го зголемува уживањето.

Ефикасно и со леснотја ја отстранува шминката и сите нечистотии што се таложат на кожата на лицето во текот на денот, без да ја наруши заштитната бариера на кожата и без да предизвика чувство на сувост и затегање. По чистењето кожата ја остава свиленкасто нежна и добро хидрирана.

Направен со органски екстракт од роза (Rosa damascena), содржи 23% ECOCERT сертифицирани органски сосојки и 83% природни состојки.

Екстрактот од роза и екстрактот од шипинка имаат моќно антиоксидантно и антиејџ дејство.

Содржи моќен комплекс на екстракти од неколку видови бобинки кои се витаминска бомба и ја енергизираат и ревитализираат кожата.

Природните екстракти во овој крем се добиени со специјален метд на декокција. Тоа е метод на екстракција без загревање, која ги екстрахира активните состојки без да го наруши нивниот квалитет. Со тоа тие ја задржуваат својата ефикасност.

Производот е вегански и cruelty-free.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Aromatica Reviving Rose Infusion Cream Cleanser 145g

1.199 ден

Нема на залиха