Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Facial Cream GLOW MAKER with Vitamin C and Argan Oil / 50ml

1.350 ден 790 ден

𝗚𝗟𝗢𝗪 𝗠𝗔𝗞𝗘𝗥 e крем за лице на шпанскиот бренд 𝗙𝗔𝗘𝗕𝗘𝗬 кој помага во подобрување на тенот и зацврстување на кожата, благодарение на формулата со витамин Ц и масло од арган.

𝗙𝗔𝗘𝗕𝗘𝗬 𝗚𝗟𝗢𝗪 𝗠𝗔𝗞𝗘𝗥 𝗙𝗮𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 𝘄𝗶𝘁𝗵 𝗩𝗶𝘁𝗮𝗺𝗶𝗻 𝗖 а𝗻𝗱 𝗔𝗿𝗴𝗮𝗻 𝗢𝗶𝗹 има антиоксидантно, антиејџ и навлажнувачко дејство.

Има лесна текстура која остава кадифен допир и чувство на свежина на кожата. Има брзо впивачка формула која помага да се постигне блескав, сјаен и здрав тен. Тоа е крем за лице за секојдневна употреба наменет за сите типови на кожа.

Витаминот Ц помага во избледување на хиперпигментацијата и темните дамки, ја ревитализира кожата, ја спречува појавата на брчки и ѝ ја враќа еластичноста на кожата. Тој е моќен антиоксидант и ја штити кожата од слободните радикали.

Маслото од арган е некомедогено масло богато со масни киселини. Има антиоксидантно и антивоспалително дејство. Интензивно ја навлажнува кожата и ја подобрува нејзината еластичност.

FAEBEY промовира чисти производи базирани на природни состојки – без парабени, без фталати, без силикони и без суровост кон животните. Ги следи највисоките стандарди за квалитет, според европските регулативи за козметика.

Под надзор на дерматолози, производите на FAEBEY се подложени на опсежни истражувања за да ги обезбедат најефикасните состојки додека избегнуваат алергени и надразнувачи за безбедноста на вашата кожа.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Coco-caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Stearic Acid, Palmitic Acid, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, Sodium Phytate, Potassium Sorbate, Glyceryl Caprylate, Ascorbic Acid, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Beta-sitosterol, Squalene.

FAEBEY Facial Cream GLOW MAKER with Vitamin C and Argan Oil / 50ml

1.350 ден 790 ден