Кошничка 0 x

Product

Make P:rem Safe Me Relief Moisture Cleansing Foam

870 ден

Нема на залиха

Make P:rem Safe Me Relief Moisture Cleansing Foam е нежно пенливо средство за измивање со неиритирачки и благи киселини кои длабински ги чистат порите од нечистотија. Многу лесно ја отстранува и шминката на лицето како и заштитниот филм од СПФ заштитните фактори.

Овој чистач ѝ ја дава потребната влажност на кожата, па затоа после измивањето нема да имате чувство на затегање на лицето. Одличен е за сите типови кожа, посебно за осетлива и иритирана.

Формулиран со екстракт од Мarrubium vulgare за заштита на кожата од надворешни штетни фактори и екстракт од плод од дрво баобаб за да ѝ помогне на кожата да ја задржи влагата

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Нежен за кожата, не-иритирачки пенлив чистач со блага киселина во вид на мек крем кој дава микро пена која ги отстранува нечистотиите без затегнатост и ја одржува кожата избалансирана и навлажнета.

Употреба: Нанесете соодветна количина додека целосно не се направи пена. Нежно чистете го лицето со масирање и исплакнете со млака вода.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода, натриум кокоил изетионат, глицерин, натриум метил кокоил таурат, бетаин, пантенол, екстракт од плод од Rubus idaeus (малина), екстракт од Marrubium vulgare, натриум хијалуронат, екстракт од плод од Adansonia digitata, коко-бетаин, калиум кокоил глицинат, калиум бензоат, натриум хлорид, поликватерниум-67, калиум кокоат, натриум ацетат,1,2-хександиол, етилхексилглицерин, лимонска киселина, динатриум EDTA, масло од лист од Rosmarinus ofcinalis (рузмарин), дипропилен гликол

Make P:rem Safe Me Relief Moisture Cleansing Foam

870 ден

Нема на залиха