Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Rose

120 ден 78 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Среќни моменти за вашата кожа! Mizon Joyful Time Essence Mask – Rose е маска која содржи екстракт од вода од цвет од Rosa Centifolia (995ppm). Навлажнувачката есенција од роза ја одржува кожата хидрирана, вибрантна и ги чисти порите на кожата.

Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за да даде високо концентрирани активни состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската з апочнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Rose

120 ден 78 ден