Кошничка 0 x

Product

Mizon Snail Repairing Foam Cleanser

690 ден

Пенливо средство за чистење на лицето специјално формулирано со филтрат од слуз од полжав. Се претвора во мека и кремаста пена која длабински го чисти себумот и нечистотиите од кожата, со што го намалува создавањето на црнки. Исто така активно ја хидрира кожата и ја подобрува нејзината текстура.

 

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: Навлажете го лицето и истријте нежно помеѓу дланките количество од производот колку зрно грашок. Со пената масирајте го лицето од челото до вилицата. Потоа исплакнете со млака вода.

Состав: глицерин, вода, миристинска киселина, стеаринска киселина, калиум хидроксид. палмитинска киселина, лауринска киселина, PEG-32, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, кокоамидпропил бетаин, глицерил стеарат SE, бутилен гликол, калиум кокоил глицинат, поликватерниум-67, натриум хлорид, филтрат од слуз од полжав, (1500ppm), акрилати/C10-30алкил акрилат кросполимер, поликватерниум-7, динатриум EDTA, 1,2-хександиол, екстракт од корен од Yucca schidigera, екстракт од плод од Sapindus mukorossi, екстракт од гранче од Quillaja saponaria, натриум бензоат, натриум ацетат, екстракт од Saponaria оfficinalis, алкохол, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од Hedera helix (бршлен), пулулан, екстракт од корен од Gentiana lutea, ексракт од Achillea millefolium, екстракт од Artemisia absinthium, екстракт од цвет од Arnica montana, пропилен гликол, калиум сорбат, арома.

Mizon Snail Repairing Foam Cleanser

690 ден