Кошничка 0 x

Product

Your Vegan The Rice Bran Cream 45ml

950 ден 899 ден

Нема на залиха

Совршен крем за чувствителна и проблематична кожа склона на акни, тоа е Your Vegan The Rice Bran Cream, крем кој ќе направи вашата кожа да заблеска во право светло.

Your Vegan The Rice Bran Cream ги отстранува акните, ја спречува појавата на нови акни, ги отстранува лузните, црвенилото и хиперпигментацијата од акни, на кожата ѝ ја дава потребната хидратација, ја зајакнува заштитната бариера на кожата, ја подобрува текстурата и го подобрува тенот.

Клучни состојки:

 • Водата од оризови трици содржи голема количина на висококвалитетни протеини и витамини. Го подобрува тенот и ја подобрува еластичноста на кожата. Оваа состојка е позната по тоа што го осветлува тонот на кожата и помагаат во справувањето со старечките флеки, трагите од акни и нерамномерен тен. Ја прави кожата воедначена, чиста и сјајна, ја подобрува нејзината хидратација и помага во обновување на кожната бариера.
 • Ниацинамидот ја намалува хиперпигментацијата, го подобрува тенот, ја спречува појавата на акни, ја спречува појавата на брчки и ја прави кожата поеластична.
 • Скваланот е некомедогена состојка која ја навлажува кожата, ја спречува појавата на фини линии, ги намалува трагите од акни и флеки.
 • Содржи 3 типа на хијалуронска киселина која природно ја привлекува и задржува водата во кожата, со што ја прави кожата свежа и ја спречува појавата на брчки.
 • Екстрактот од азиска центела, мадекасозидот, азиатикозидот и азијатичната кииселина ги смируваат иритацијата и црвенилото.
 • Екстрактот од чајно дерво има антибактериско дејство и ги одржува порите.
 • Церамидите ја зајакнуваат заштитната бариера на кожата.

 

Позитивни страни:

 • Производот е вегански.
 • Направен е од состојки со највисоко ниво на безбедност означени со зелено според EWG.
 • Не содржи алергени.
 • Не содржи вештачки сурфактанти.
 • Не содржи парабени, минерални масла, феноксиетанол, испарлив алкохол, вештачка боја и мирис.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Your Vegan The Rice Bran Cream 45ml

950 ден 899 ден

Нема на залиха