Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Cleansing Foam

760 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации
Benton длабинската пена за чистење со зелен чај е навлажнувачко и прочистувачко средство за миење на лицето збогатено со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Пената овозможува темелно и здраво чистење на кожата без да остави чувство на затегнатост, додека ја остава кожата освежена, хидрирана и витална. Дерматолошки тестирано Состав: вода, миристинска киселина, глицерин, вода од лист од Camellia sinensis, лауринска киселина, палмитинска киселина, стеаринска киселина, калиум хидроксид, бутилен гликол, пентилен гликол, сорбитан оливат, 1,2-хександиол, поликватерниум-10, масло од семе од Camellia japonica, натриум лауроил глутамат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од гранче од Salix nigra (врба), пантенол, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од плод од Punica granatum, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, каприлил гликол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), капринска киселина, масло од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), алантоин. Употреба: Истиснете соодветна количина од тубата додадете вода и нанесете на лицето. Нежно масирајте го лицето, а потоа исплакнете со млака вода.

Benton Deep Green Tea Cleansing Foam

760 ден