Кошничка 0 x

Product

Klairs Midnight Blue Calming Cream

1.390 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот
Midnight Blue Calming Cream е нежен крем богат со азулен, кој пријатно и брзо ја смирува сензитивноста. Мала количина од кремот се нанесува на областа на која и е потребно смирување, наутро и навечер по нанесубвањето на тонер и серум. Изненадувачки факт е што мистериознo сината боја, не се должи вештачко обојување, туку на една од неговите состојки од природно потекло: гвајазулен, растителна состојка добиена од камилица.
Употреба

Нанесете мала количина на областа на која и е потребно смирување, наутро и навечер по нанесубвањето на тонер и серум.

Активни состојки

• Азулен

• Екстракт од азиска центела

• Натриум хијалуронат

• Пептиди

• Церамиди

Состав

Состав: вода, цетил етилхексаноат, бутилен гликол, глицерин, натриум хијалуронат, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од Celtella asiatica, сорбитан стеарат, цетил алкохол, путер од Butyrospermum parkii (шиа), масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), сорбитан сесквиолеат, глицерил стеарат, стеаринска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од цвет од Anthemis nobilis, церамид NP, полисорбат 60, канделила восок, хлорофенесин, токоферил ацетат, ксантан гума, акрилати/ C10-30 алкил акрилат кросполимер, екстракт од корен од Morus alba, трометамин, екстракт од Brassica oleracea italica (брокула), гвајазулен, ацетил хексапептид-8, лецитин, ацетил глутамат, sh-олигопептид-1, sh-олигопептид-2, sh-полипептид-1, sh-полипептид-9, sh полипептид-11, бацилус/соја/ фолна киселина екстракт од ферменти, каприлил гликол, 1,2 хександиол.

Midnight Blue Calming Cream е нежен крем богат со азулен, кој пријатно и брзо ја смирува сензитивноста. Мала количина од кремот се нанесува на областа на која и е потребно смирување, наутро и навечер по нанесубвањето на тонер и серум. Изненадувачки факт е што мистериознo сината боја, не се должи вештачко обојување, туку на една од неговите состојки од природно потекло: гвајазулен, растителна состојка добиена од камилица.

Нанесете мала количина на областа на која и е потребно смирување, наутро и навечер по нанесубвањето на тонер и серум.

• Азулен

• Екстракт од азиска центела

• Натриум хијалуронат

• Пептиди

• Церамиди

Состав: вода, цетил етилхексаноат, бутилен гликол, глицерин, натриум хијалуронат, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од Celtella asiatica, сорбитан стеарат, цетил алкохол, путер од Butyrospermum parkii (шиа), масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), сорбитан сесквиолеат, глицерил стеарат, стеаринска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од цвет од Anthemis nobilis, церамид NP, полисорбат 60, канделила восок, хлорофенесин, токоферил ацетат, ксантан гума, акрилати/ C10-30 алкил акрилат кросполимер, екстракт од корен од Morus alba, трометамин, екстракт од Brassica oleracea italica (брокула), гвајазулен, ацетил хексапептид-8, лецитин, ацетил глутамат, sh-олигопептид-1, sh-олигопептид-2, sh-полипептид-1, sh-полипептид-9, sh полипептид-11, бацилус/соја/ фолна киселина екстракт од ферменти, каприлил гликол, 1,2 хександиол.

Klairs Midnight Blue Calming Cream

1.390 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација

  • Распродадено
  • Распродадено
  • Распродадено-35%